1 minuta planowania pozwala ci zaoszczędzić 10 minut w przyszłości

             Kobieta sukcesu wie, że każda minuta w biznesie jest na wagę złota, dlatego by zoptymalizować swoje działania opanowała sztukę planowania do perfekcji. Umiejętność opracowania planu dnia, tygodnia czy miesiąca pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo energii. Kiedy koncentrujemy się na tym co istotne i ustalimy priorytety zyskujemy więcej czasu, który możemy przeznaczyć na swoje własne potrzeby i przyjemności.

Multizadaniowość dzisiejszego świata to dla nas kobiet ogromne wyzwanie, dlatego warto poznać pewne kluczowe zasady, które pomogą nam zoptymalizować nasze zarządzanie czasem. Przede wszystkim należy znaleźć sposób planowania, który będzie indywidualnie dobrany do naszych preferencji. Możemy robić to na komputerze lub poprzez wykorzystanie nowoczesnych aplikacji, które ułatwiają nam efektywne rozplanowanie naszego czasu. Można także rozważyć tradycyjne metody takie jak kalendarz, czy planner, ponieważ bardziej przywiązujemy się do treści, które zapisujemy własnoręcznie. Wydarzenia planujemy od najważniejszych do tych, które mogą chwilę zaczekać. Priorytety pozwalają nam określić nasze cele. To co dla nas ważne i obowiązki, które określone są w czasie powinny znajdować się na początku naszej listy. Kluczem do sukcesu jest racjonalność. Na dany dzień zaplanujmy tyle obowiązków ile możemy wykonać, tak by pozostał nam czas wolny, przecież życie potrafi zaskoczyć. Nadmierna ilość zadań w kalendarzu może prowadzić do frustracji z powodu niewypełnionych obowiązków. Planując nie zapominajmy, że jesteśmy tylko ludźmi.

Nauczenie się efektywnego planowania to umiejętność, która pozytywnie wpłynie na wiele obszarów naszego życia, pozwoli nam zachować work-life balance, znaleźć więcej czasu na rozwijanie naszych pasji i spedzenie czasu z bliskimi. Świetnie sprawdzi się również przy optymalizacji czasu jaki poświęcamy na codzienne wybranie odpowiedniej stylizacji. Decydując się na zakup konkretnych ubrań nie warto ulegać kompuslywnych przesłankom, ale rozważnie wybierać rzeczy, które będą pasować do siebie nawzajem. Ubrania dobrane do naszej sylwetki i urody, fasony i kolory, które będą się ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji, a także wysoka jakość i dbałość o detale produktów, które kupujemy pozwoli nam stworzyć taką garderobę, w której każdego dnia z łatwością wybierzemy perfekcyjną stylizację. Przed kolejnymi zakupami zaplanuj czego naprawdę potrzebujesz, co będzie się dobrze łączyło z ubraniami, które masz już w swojej szafie i zwracaj uwagę na to by trzymać się listy. Takie podejście pozwoli ci zaoszczędzić czas i dobrze czuć się w różnorodnych stylizacjach.

Jeśli jeszcze nie przekonuje cię, że umiejętność planowania jest naprawdę przydatna i ułatwia codziennie życie, a aktywność ta wydaje ci się żmudnym i zupełnie zbędnym zajęciem możesz zrobić z tego swój mały rytuał. Aromatyczna kawa, ulubiona przekąska, czy przyjemna muzyka w tle sprawią, że planowanie będzie dla nas przyjemnym nawykiem, a 1 minuta takiego miłego rytuału pozwoli ci zaoszczędzić 10 minut w przyszłości.